PROJE

DSİ ve TIMEX İşbirliğiyle Konya Ovası’nda Toprak Suyla Buluştu

Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında yer alan Konya-Çumra Projesinin 3. Merhalesi KOS 1,2,3 sulamaları Projesinde DSİ’nin çözüm ortağı olmaktan onur ve gurur duyuyoruz.

06 Temmuz 2020

Güneydoğu Anadolu Projesinden sonra ülkemizin en büyük 2. entegre sulama projesi olan Konya Ovası Sulama Projesi kapsamında KOS 1,2,3’ün 72.650 Dekarlık kısmı hizmete alındı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 3 Temmuz 2020 tarihinde devreye alınan proje sayesinde su toprakla buluştu.

TIMEX, projenin fizibilite çalışmalarından itibaren filtrasyon sistemine ait tüm elektromekanik ve hidrolik hesaplamaları projelendirmiş, sistemin uygulamasını da yüklenmiştir.

 

Konya Ovası’nda bulunan tarım arazilerine sulama hizmeti verilebilmesi için gerekli sulama şebekesi işinde basınç kaybı olmadan maksimum seviyede su geçişini imkan sunan TIMEX Tambur Filtreleri, 200 mikron hassasiyette filtrasyon sağlamıştır. TIMEX’in alanında uzman ve tecrübeli mühendis ekibi tarafından hazırlanan ve uygulanan projede saatte 12,5 m3/saniye su son kullanıcı ile buluşmuştur.

 

Kurulduğu günden bugüne kadar sunduğu kaliteli ürün ve hizmetlerin yanı sıra, üretimi, doğayı ve sürdürülebilir yaşamı destekleyen TIMEX, Türkiye ekonomisine büyük katkıda bulunacak ve tarımsal üretimi destekleyen bu projede yer alarak değerlerinin bir kez daha altını çizmiştir.

 

Geçmiş yıllarda da Devlet Su İşleri (DSİ) ile çözüm ortaklığı yapmış firmamız gelecekte de Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak, üretimi artıracak, ülke halkına fayda sağlayacak her projede yer almaktan onur ve gurur duyacaktır.

Suyun gücünü millet ile buluşturmak için azimle çalışmaya, üretmeye ve başarılarımızı sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

SIMILAR POSTS