ŞİRKET HAKKINDA

Filtrasyon ve Su Sistemlerinde Dünya Markası

TIMEX Filtrasyon ve Su Sistemleri filtrasyon sektöründe Dünya’nın önde gelen üreticilerinden biri olmayı başarmış ve profesyonel hizmet anlayışı ile 1988 yılından beri hizmet vermektedir. Birbirinden farklı özelliklere sahip suların filtrasyonu için çok çeşitli çözümlere sahip olan TIMEX, Ar&Ge altyapısı sayesinde karşılaşılabilecek değişik uygulamalarda da alternatif çözümler sunabilecek kapasitededir.

TIMEX belediyelerce tesis edilen içme suyu ve atık su sistemleri, soğutma suları, derin kuyu suları, proses suları, fabrika atığı sular, sulama suları ve enjeksiyon suları gibi uygulamalarda da her geçen gün adını daha büyük projelere yazmaktan kıvanç duymaktadır.

10.000 m²’lik üretim tesisinde son teknolojiye sahip makinelerle üretim yapan TIMEX, alanında uzman, eğitimli çalışanları ile tüm prosesleri şirket bünyesinde gerçekleştirmektedir. Ayrıca ASME U Sertifikasına sahip firmamız özel mühendislik çözümleri sunmaktadır.

Ürünlerinin bulunduğu belediyeler, otomotiv, tekstil, plastik, petrokimya, gıda, kâğıt, çimento ve diğer birçok sektörde TIMEX güvenilir ve sağlam bir marka olmayı başarmış ve hak ettiği değere kavuşmuştur.

TARİHÇE

TIMEX Filtrasyon ve Su Sistemleri şirket kuruluşu

Türkiye’nin ilk yerli filtre üreticisi olan şirketimiz, 1988 yılında Ankara’da kuruldu.

Filtre imalatına başlangıç

Küçük bir üretim tesisi ile yola çıkan TIMEX, kısa sürede sektörde adını duyurmuştur.

Endüstriyel filtre sistemlerinin imalatına başlangıç

Kurulduktan sonra üretimde hızla gelişen TIMEX, ürün gamını da her geçen gün genişletmiş ve müşterilerine daha kalite hizmet sunmak için gelişimini sürdürmüştür.

Avrupaya ilk ihracat

Daima kalite standartlarını maksimum seviyede tutan firmamız, 1998 yılında Avrupa’ya ihracat gerçekleştirmeye başlamış ve global bir marka olarak yoluna devam etmiştir.

1000 m²’lik imalat tesisine taşınma

Her geçen gün üretim hacmi artan TIMEX, 2000 yılında yeni üretim tesisine geçerek daha büyük pazar payını hedeflemiştir.

14 farklı tipe ulaşan endüstriyel su arıtma tesislerinin imalatına başlanması

Müşteri ihtiyaçlarına özel çözümler sunan firmamız, 2005 yılında imalatına başladığı 14 farklı endüstriyel su arıtma tesisi ile talep edilen tüm ihtiyaçları karşılamıştır.

Asme tarafından sertifikalandırma ve o tarihten itibaren “Asme U Stamp” sertifika sahibi

“ASME U Stamp” ile kalite politikasının altını bir kez daha çizen TIMEX, 2007 yılından bugüne kadar tüm üretimini bu sertifika ile gerçekleştirmiştir.

3000 m²’lik fabrikaya taşınma

TIMEX sürekli genişleyen ürün gamı ve ihracat ağı sayesinde üretim hacmini arttırmış ve 2011 yılında yeni üretim tesisinde üretime başlamıştır.

52’ye aşkın ülkeye ihracat

İhracat ağını genişleten firmamız dünyanın dört bir yanına hizmet sunmaktadır.

Yeni üretim tesisi, Ar-Ge Merkezi ünvanı ve %76 ihracat

TIMEX, gelişen ihracat ağı ile birlikte üretim kapasitesini de artırmış 2019 yılında yeni üretim tesisinde hizmete başlamıştır. 10.000 m² imalat, 3000 m² ofis alanına sahip tesis son teknoloji makinalarla donatılmış ve çevre dostu olarak dizayn edilmiştir.
Tüm filtrasyon teknolojilerini kendi bünyesinde bulunan Ar-Ge merkezinde geliştiren firmamız Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylı Ar-Ge Merkezi ünvanını almıştır.
Her geçen gün hızla büyüyen ve gelişen TIMEX, dünyanın dört bir yanında filtrasyon sektörünün öncü markalarında olmayı başarmıştır. Üretiminin %76’sını ihraç eden firmamız kurulduğu günden bugüne kadar kalite standartlarında ödün vermeden üretimini sürdürmüştür.

ŞİRKET KÜLTÜRÜMÜZ

TIMEX, imalat ve kalite anlayışı ile global bir marka hedefine ulaşmayı, evrensel değerlere gösterdiği saygıya borçludur.

DOĞA SAYGILI

Yüksek çevre bilincine sahip TIMEX, gelecek nesiller adına doğayı korur. Bu bilinci daha fazla insana yaymak için çalışan TIMEX, çevre alanında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile de dikkat çeker.

ŞEFFAF VE GÜVENİLİR

TIMEX uzun yıllardır içinde bulunduğu sektörde şeffaf ve güvenilir olması noktasında öncü konuma ulaşmıştır. Şirket kültüründe karşılıklı güveni önemli bir noktaya taşıyan firmamızın müşteri ilişkilerini güven temeli üzerinden yürütmektedir.

YENİLİĞE AÇIK

Günümüz teknolojilerini yakından takip eden TIMEX, bu teknolojileri üretim süreçlerine dahil etmektedir. Yeniliğe her zaman açık olan firmamız gelişmelere hızlıca adapte olabilme kabiliyetine sahiptir.

DENEYİMLİ

Türkiye’nin ilk yerli filtre üreticisi olan TIMEX, sektörde 31 yıllık tecrübeye sahiptir. Ayrıca bu tecrübeyi alanında deneyimli uzman personelleri ile taçlandırmaktadır.

FAYDA ODAKLI

TIMEX, sunduğu kusursuz ve özel çözümleri ile her zaman fayda odaklı olmuştur. Minimum maliyetle maksimum verim sağlamak aynı zamanda doğayı korumak ve su kaynaklarının tükenmesini engellemek için büyük bir özveri ile çalışmaktadır.

SORUMLULUK SAHİBİ

Müşterilerine, topluma, gelecek nesillere ve doğaya karşı sorumluluklarının bilincinde olan TIMEX, projelendirme ve üretim süreçlerini bu sorumlulukları kapsamında yürütmektedir.

HÜMANİST

TIMEX, doğaya saygılı olduğu kadar hümanist yaklaşımı ile de dikkat çekmektedir. Kendi bünyesinde çalışan personelleri başta olmak üzere insana değer veren şirket kültürü ile her zaman öncüdür.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM

Bilinçsizce kullanılan, hızla tükenen doğal kaynakları ve tehlike altında olan doğayı koruyabilmek için tüm üretim süreçlerini sürdürülebilirlik üzerine kurmuş olan TIMEX, sürdürülebilir bir yaşam için sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

KALİTE

“Üstün kalite ve başarı” ilkesi ile çıktığımız bu yolda kalite standartlarımızı her zaman koruduk.

Üstün kalite ve başarıya, sorunsuz işleyen makina ve yazılımlarla birlikte ancak nitelikli ve eğitimli iş gücü ile ulaşmanın mümkün olduğuna olan inancımız ile yatırımlarımızı nitelikli iş gücüne yapıyoruz.

TIMEX, işleri uluslararası kriterlere, yürürlükteki mevzuat, şartname ve standartlara uygun olarak, müşterilerinin var olan ve değişen ihtiyaçlarını eksiksiz algılayarak, öngörülen sürede, kaliteli, çevreye duyarlı, mesleki sağlık ve güvenlik şartlarını göz ardı etmeden, karlı bir şekilde ve koşulsuz müşteri memnuniyetiyle gerçekleştirmeyi hedefler.

Yönetim sisteminin amacı yürürlükteki kanun ve yönetmelikler çerçevesinde, çevre, mesleki sağlık ve güvenlik ile ilgili tehlikelerin tanımlanması, gerekli risk analizlerinin yapılarak tehlikeyi kaynağında önlemek ve sürekli olarak çevre, can ve mal güvenliğini tehlikeye atabilecek durumları minimize ederek çevrenin korunması, kirlenmenin önlenmesi ve kalite, çevre, mesleki sağlık ve güvenlik yönetim sistemlerinin çalışanlarının tam katılımıyla sürekli iyileştirilmesidir.

Müşteri ve tedarikçilerle iş ortaklıkları geliştirilmesi ve bu alanların sürekli kılınabilmesi, varlığımız için temel amacımızdır.

TIMEX üst yönetimi, bu amacı gerçekleştirmek üzere;

Kalite, Çevre, Mesleki Sağlık ve Güvenlik konularında iyileştirme yapmak üzere, çalışanlarının bilinçlenmesi için eğitim ihtiyaçlarının planlanmasını ve verilmesini,
Teknolojik gelişmeleri de takip ederek, proje faaliyet alanlarında uygun çalışma ortamına yönelik sistemlerin kurulmasını,
İnsan ve çevre sağlığına uygun kaliteli malzeme ve teçhizat seçiminin sağlanmasını,
Her türlü faaliyetlerinde doğal kaynak kullanımının optimum seviyede tutulması ve geri dönüşümün desteklenmesini,
Bu politikaların üst yönetim tarafından gözden geçirilmesini taahhüt etmektedir.

TIMEX çalışanları; takım halinde çalışma ruhu ve birbirine olan güveni, sevgisi ve saygısı ile üstün ve sürekli başarılara el birliği ile ulaşmaktadır.

Sağlıklı, güvenli ve çevreye duyarlı bir çalışma kültürünü oluşturmak ve sürekliliğini sağlamak, başta üst yönetim olmak üzere tüm çalışanların isteği ve sorumluluğudur.

Çünkü sürekli iyileştirme ve yenilikçilik yaklaşımı ile, “üstün kalite ve başarı” TIMEX.’ in temel ilkeleridir.

AR-GE VE İNOVASYON

TIMEX , tam zamanlı 25 kişilik kadrosu ile Türkiye de Ar-Ge merkezine sahip ilk ve tek filtre ve basınçlı kap üreticisidir.

Sanayi Üniversite iş birliğini ilke edinerek, kadrosunda bulundurduğu akademik personeller ile ulusal ve global ihtiyaçları karşılayacak Ar-Ge faaliyetlerini proses ve ekipman patentleri ile taçlandırmak temel amacımızdır.

Su ve çevrenin korunması temel amacı doğrultusunda ekonomik ve etkin çözümler sunan TIMEX, dünya standartlarında son teknolojileri kullanarak ürünlerin imalatı ile müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Bunu başarmak için Ar-Ge TIMEX’in en önem verdiği konulardan biridir. Personelinin %20’si tam zamanlı olarak daima AR & GE ile uğraşmaktadır. TIMEX, 2019 Temmuz ayı itibari ile resmi olarak ARGE Merkezi ünvanını almıştır.

Kısa, orta ve uzun vadede Ar-Ge stratejilerimiz;

  • Ürünleri mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimine ulaşacak şekilde optimize etmek,
  • Filtrasyon sistemlerinde mevcut ürün ve geliştirilmesi hedeflenen yeni ürünlerle sektörde payımızı artırarak yerli ürünü yurtdışı pazarda duyurmak,
  • Yeni teknolojilerin üretim sürecine ve ürünlere entegrasyonunu gerçekleştirmek,
  • Rekabet edebilir, katma değer yaratan projeler gerçekleştirmek,
  • Güncel teknolojilerin takibini sürdürülebilir kılmak,
  • Tasarım kültürünün ve sürekli gelişim düşüncesinin yerleşmesini sağlamak,
  • Tüketicinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini zamanında karşılamak,

İNSAN KAYNAKLARI

TIMEX, nitelikli iş gücü için personelleri kendi bünyesinde eğitir

  • AÇIK POZİSYONLAR

  • POLİTİKA

Satış ve Pazarlama Müdürü
1 Personel alımı yapılacaktır
Detaylar sayfanın İngilizce kısmında mevcuttur.

Satış Mühendisi
1 Personel alımı yapılacaktır
Detaylar sayfanın İngilizce kısmında mevcuttur.

Şirketimiz uzun vade hedefleri doğrultusunda iş gücü ihtiyaçlarını karşılamak adına TIMEX AKADEMI bünyesinde yetiştirilmek üzere öncelikle genç çalışma arkadaşlarına şans vererek istihdamı arttırmayı amaçlamaktadır.

SOSYAL SORUMLULUK

Gezegenimizin en büyük sorunlarından olan iklim değişikliği ile mücadele ediyoruz!

Bilim insanları bilgi ve eğitimle iklim değişikliğinin önüne geçilebileceğini söylüyor. TIMEX, iklim değişikliği ile mücadele için gerekli donanıma sahip üretim tesisi ve konu hakkında bilgili personelleri ile mücadeleye devam ediyor.

Hızla tükenen su kaynaklarımız ve yaklaşan çölleşme ve kuraklık tehlikesini görmezden gelemeyiz!

Su kaynaklarımızı idareli kullanmak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için atık suların arıtarak tekrar kullanıma kazandırılması için çalışıyoruz. Fabrikaların, şehirlerin, tesislerin atık sularını geri kazanıyor, “Sıfır Atık” için çalışıyoruz.

Susuzlukla mücadeleye küçük adımlar atarak destek olabilirsiniz.

Diş fırçalarken, tıraş olurken suyu kapatın. Diş fırçalarken ya da tıraş olurken, boşa giden su miktarı, yılda kişi başı ortalama 12 tondur

“Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." K. ATATÜRK

Biz de sürdürülebilir bir yaşam için işe çocukları eğitmekten başladık. Bilinçli su tüketimi konusunda firmamız bünyesinde verdiğimiz eğitimlerle bir çok çocuk gezegenimize umut oldu. TIMEX şimdi de okullarda bilinçli su tüketimi eğitimi vermek için hazırlıklara başladı.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK STRATEJİSİ

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz

Yaşanabilir DünyaDaha yeşil ve temiz bir çevre

Ar-Ge merkezimizin diğer bir görevi de karbon ayak izimizi düşürecek, kaynak tüketimlerini minimuma indirecek çalışmaları da ticari amaçlı çalışmaları ile eş zamanlı ilerletmesidir. Önceliğimiz her ne kadar inovasyon olsa da, gelecek nesiller için doğanın kartpostallardan ibaret kalmasını istemiyoruz.

Enerji tasarrufuMaksimum enerji tasarrufu

Üretim esnasındaki enerji ihtiyacımızı karşılayacak Güneş Enerji Santrali yatırımımız 2020 yılında başlayacaktır.

Su tasarrufuYağmur suyu toplama ve arıtma

Üretim esnasında ve bahçe sulamasında ihtiyacımız olan suyu, filtre ederek depoladığımız yağmur suyundan elde ediyoruz.