HABER

Görevimiz Doğayı Korumak

TIMEX, tüm stratejilerini sürdürülebilirlik üzerine kurmuş çevre dostu bir firmadır. Dünya suyunun temizlenmesine ve aynı zamanda suyun kirlenmesini önlemeye yardımcı olan filtrasyon ürünleri ve sistemleri üreten firmamız, filtrelemeyi sadece bir iş olarak değil, doğayı koruma görevi olarak görmektedir. Üzerine aldığı bu sorumlulukla hareket eden TIMEX, çevre koruma bilincinin artırılması içinde çalışmalarını sürdürüyor.

30 Haziran 2019

Yeni üretim tesisi ile en büyük ve en yüksek teknolojiye sahip filtrasyon firması ünvanına bir adım daha yaklaşan TIMEX, üretim hacmini de yılda 4.500 üniteye çıkardı.

2 adet dik işleme merkezi, plazma kesim, kaynak, hidrostatik test, kumlama, boyama, depo, sevkiyat, kalite kontrol alanlarının bulunduğu yeni üretim tesisinde 100’den fazla personel çalışmaktadır. İstihdam oranınının %66 arttırıldığı yeni üretim tesisinde çalışanların motivasyonu da düşünülerek, bilardo, masa tenisi, yürüyüş ve park alanı gibi sosyal alanlara da yer verilmiştir.

Yeni üretim tesisinin en önemli özelliklerinden biri de son derece çevre dostu olması ve sürdürülebilirlik stratejisi üzerine tasarlanmış olmasıdır. Tesisde, yağmur suyu toplama ve arıtma ile minimum su tüketimi sağlanmaktadır. Ayrıca camdan fabrika çatısı ile gün ışığından maksimum seviyede faydalanılarak ve led ampuller kullanılarak elektrik tüketiminde de tasarruf sağlanmaktadır.

Geniş alan, son teknoloji, çalışanlar için rekreasyon alanları, AR&GE merkezi, su ve enerji tasarrufu gibi birçok avantaja sahip yeni üretim tesisi, ASME U Stamp, ISO9001-2015, OHSAS 18001, ISO14001-2015 belge ve sertifikalarına sahiptir.

Son olarak, yeni üretim tesisi çatısı ileride yapılması planlanan güneş enerjisi ile elektrik üretecek tesisin kurulumuna uygun yapılmıştır. Bu şekilde yılda 576 ton Karbon emisyonunun doğaya salınmasının önüne geçilecektir.

Tüm dünyada 50.000'den fazla TIMEX ürünü ile bugün itibariyle her saat milyonlarca ton su filtrelenerek tekrar kullanılmakta veya çevreye bırakılmaktadır. Her geçen gün yaklaşmakta olan su kıtlığına kalıcı çözümler getirebilmek için çalışan firmamız, gelecekte doğaya sağlayacağı daha büyük katkılar için yeni projeler üretmeye devam etmektedir.

SIMILAR POSTS